Hakkımızda

ATSAN Gümrük Müşavirliği 1987 yılında Sn. Ethem ATSAN tarafından kurulmuştur. Yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi ile müşterilerine her daim doğru ve kaliteli hizmet vermiş olmanın haklı gururu ile günümüzde de sektöründe lider olan bir çok firmaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Rekabetin kaçınılmaz, kalitenin gereklilik, müşteri memnuniyetinin zorunluluk olduğu günümüz iş hayatında, en büyük etkenin hizmeti sağlayan ekibin, nitelikli etkin ve yetkin olmalarına bağlı olduğu yadsınmaz bir gerçektir. Bu sebeple firmamız temel gücünü çalışanlarından almaktadır. ATSAN hizmet verdiği müşterilerine her daim çözüm ortağı olarak yaklaşır, takip ettiği işlemleri mevzuat çerçevesinde hızlı ve güvenli bir şekilde sonuçlandırır.

Hız ve mevzuatın doğru yorumlanması gereklilikleri hizmetimizin ana parçalarını oluşturmaktadır. Ancak hızlı hizmet verilirken kanuni ihtilaflarla karşılaşmamak önceliklerimiz içerisinde en başta yer almaktadır. Bu anlayıştan hareketle gerekli hızı sağlamak için sürekli gelişen teknolojik araçları (online bağlantı, e-imza, e-arşiv, e- mevzuat vb.) takip ederek ve kullanarak bilgi akışı ve veri girişini hızlandırırken bölge ofislerimiz (İstanbul, Kocaeli, İzmir, Mersin ) sayesinde lokal kontrolü, yeterli sayıda araçtan oluşan araç filomuz ve kuryelerimiz ile opera etmekteyiz.

Bu imkanlar dahilinde firmalarımızın gümrük işlemlerini süratle gerçekleştirirken başta Müşavirlerimiz ve mevzuat departmanımız sayesinde gümrük mevzuatı değişikliklerini doğru yorumlamaya çalışarak firmalarımıza sürekli bilgi akışı sağlanması esastır.

Bu anlayış ile temel amacımız sadece gümrükleme hizmeti veren bir firma değil gerçek anlamda mevzuata dayalı Gümrük Müşavirliği hizmeti veren ve kendi alanında danışılan bilgi istenen ve bunu verebilen bir firma olmaktır. Bunu sağlamak için başta yönetim kadromuz, merkez ofisimize bağlı mevzuat, operasyon, veri girişi, gümrükleme, evrak dokümantasyon ve muhasebe departmanlarımız, bölge ofislerimiz, araçlarımız ve kuryelerimiz sağlıklı bir iletişim ile koordine içerisinde hareket etmektedirler.

Sektörde geçen yılların tecrübe dışında firmamıza kattığı diğer bir artı da belirli sektörlere ait gümrük işlemlerin de ihtisaslaşmak ve uzmanlaşmak olmuştur. Bu sektörleri başta petrokimyasal ürünler olmak üzere “kimya , Tarım, Sanayi hammaddeleri , telekomünikasyon teknolojileri ve elektronik’ olarak sıralayabiliriz.

Diğer yandan firmamız Gümrük Müşavirliği hizmeti sağlarken doğru bilgi, doğru yönlendirme yaparak mevzuat değişikliklerini zamanında aktarıp olası sorunların önüne geçerek veya ortaya çıkmış bir sorunu mevzuat dahilinde çözmek amacı ile hızlı aksiyon alarak kaliteli bir servis ile hizmet verdiği firmaların rekabet güçlerinin artmasına katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Türk ve Dünya ekonomisine yön veren seçkin kuruluşlara profesyonel Gümrük Müşavirliği ve Dış Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri sunan ATSAN Gümrük, kurulduğu günden bugüne kalite felsefesinden ödün vermeden koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışını benimsemiş, müşterileriyle karşılıklı güvene dayalı ve uzun vadeli ilişkiler kurmaya özen göstermiş, etkin servis ve kapsamlı hizmetleri, ilkeli, dürüst ve sistemli çalışmasının sonucunda değerli müşterilerinin beğeni, övgü ve güvenlerini kazanmıştır.

ATSAN Gümrük bugün, her biri sahasında lider ulusal ve uluslararası çok saygın bir müşteri portföyüne sahiptir.

Bilgi varlıklarımızın güvenliğinin sağlanması, iş süreçlerinde etkin doğru hızlı ve erişim yetkileri gözetilerek güvenli bir biçimde kullanılması şirketimizin kurulduğu günden beri üzerinde önemle durduğu yönetim politikalarımızdan biridir.

Hizmet tedarikinde en önemli unsurun insan, iletişim ve teknoloji olduğunun bilinciyle ATSAN Gümrük,

 • Çalışanlarının bireysel ve teknik eğitimine oldukça önem veren,
 • Faaliyet alanındaki tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından ve sürekli takip edip ilk uygulayan,
 • Temel politikası müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini azami tatmin edecek kalitede en hızlı ve en ekonomik hizmeti sunmak olan,
 • Hizmet kalitesini her geçen gün daha iyiye ulaştırmak için sürekli gelişimi düşünen,
 • Pazar payını her geçen gün artıran,
 • Hizmet konusunda; KALİTE, HIZ, TECRÜBE ve GÜVEN kavramları ile birlikte anılan,
  sektörün önde gelen kuruluşlarındandır.

ATSAN Gümrük Müşavirliği'ni diğer Gümrükleme firmalardan ayıran önemli özellikler aşağıda sıralanmıştır.

 • Uzman Kadromuz,
 • Butik Hizmet Anlayışımız,
 • İşlerin Kişilere Bağlı Olmadan Sürdürülebileceği, Kurumsal Bilginin Üretildiği, Geliştirildiği ve Kurum Hafızasına Kazandırıldığı Bir İş Modeli ve Sistemimiz,
 • Teknolojik Altyapımız,
 • Etik İlkeler ve Ahlaki Değerlere Uyumumuz,
 • Hızlı İşlem Sonuçlandırma ve Problem Çözme Yeteneğimiz,
 • Farklı Lokasyonlarda Hizmet Sunma Kabiliyetimiz,
 • Büyük Ölçekli Kuruluşlara Hizmet Sunma Tecrübemiz,
 • Doğru Zamanlama İle Çalışan Muhasebe ve Finans Departmanımız,
 • Sonradan Kontrol İçin İç Denetim Departmanımız Tarafından Yapılan Ön Kontrol Sistemimiz,
 • İş Sahiplerinin Ticari Menfaat Ve Yasal Haklarının Korunmasına Gösterdiğimiz Özen


ATSAN Gümrük Müşavirliği

Sultan Selim Mahallesi Uçar Sokak Katırcı İş Merkezi Kat 5 D 7 4.Levent-İSTANBUL

Telefon: +90212 282 70 79

Faks: +90212 282 94 99

E-Posta: info@atsangumrukleme.com